بلیط خارجی

بلیط خارجی- امروزه به علت روابط مردم با همه نقاط دنیا، سفرهای بین المللی بیش از پیش شده اند. کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست و ایرانیان زیادی همه ساله اقدام به سفر به نقاط مختلف دنیا می نمایند. بیشتر این سفرها از طریق هواپیما صورت می گیرد. پس لازم است افراد با برخی موادر درباره بلیط های خارجی و نکات مربوط به آن آشنا باشند. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره بلیط های خارجی بدانید.

 

فرودگاه های بین المللی

قبل از هر چیز باید بدانیم اصلا از کدام فرودگاه ها می توان پرواز های بین المللی انجام داد؟ در ادامه لیست فرودگاه های بین المللی ایران را خواهید دید.

• فرودگاه بین المللی کیش
• فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد
• فرودگاه بین المللی قشم
• فرودگاه بین المللی اصفهان
• فرودگاه بین المللی بند رعباس
• فرودگاه بین المللی رشت
• فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری
• فرودگاه بین المللی زاهدان
• فرودگاه بین المللی زاهدان

 

چگونه بلیط خارجی تهیه کنید؟

راه سنتی تهیه بلیط خارجی مراجعه به آزانش های هواپیمایی است که طرفداران خودش را دارد. اما راهی که امروزه رونق یافته است استفاده از سرویس های آنلاین فروش بلیط می باشد. این سرویس ها مزیت های بیشماری دارند. از جمله این مزیت ها صرفه جویی در زمان و هزینه می باشد.
با استفاده از سرویس های اینترنتی فروش بلیط قادر هستید بدون صرف ساعات طولانی درترافیک به راحتی هزینه بلیط ها را چک نموده و اقدام به خریداری کنید.

 

چگونه بلیط خارجی ارزان تری تهیه کنید؟

قیمت بلیط خارجی بسته به مواردی ممکن است تغییر کند. برای مثال معمولا در اول هفته و آخر هفته بلیط گران تر است، پس بهتر است برای اواسط هفته بلیط بخرید. این قانون برای اول و آخر ماه، فصل و سال نیز صدق می کند.
نکته دیگر آن است که در پروازهای کوتاهی که دارید لازم نیست بلیط های گران قیمت تر خریداری کنید زیرا در طول یک پرواز کوتاه معمولا فرصت نمی کنید از تمامی امکانات استفاده نمایید. همچنین یک قانون بسیار مهم و البته بدیهی نیز در تهیه بلیط خارجی وجود دارد و آن اینست که در روزهای تعطیل و خاص بلیط گران تر خواهد بود. بنابراین بهتر است سفرهای خود را به این روزها موکول نکنید.
همچنین دقت کنید که اضافه بار نداشته باشید. این موضوع به خصوص در سفرهای بازگشت به شهرتان پیش خواهد آمد؛ پس از ابتدا بار کمتری همراه داشته باشید تا در هنگام برگشت با افزایش بار مواجه نگردید.
سرویس بلیط های لحظه آخری نیز دقیقا همان چیزی است که برای یک سفر ارزان نیاز دارید. این بلیط ها را فقط در صورتی می توانید تهیه کنید که زا قبل برنامه ای معین نداشته و قصد سفر در زمانی خاص نداشته باشید. در این صورت به راحتی بلیطی را خریداری می نمایید که ارزان تر است. برای خرید این بلیط ها سامانه های آنلاین زیادی وجود دارند.
لازم به ذکر است که بلیط های هواپیما در سه رده سنتی نوزادن، کودکان و بزرگسالان به فروش می رسند که قیمت های آن ها با یکدیگر متفاوت است.
گاهی اوقات نیز تحت شرایطی خاص می توان بلیط را ارزان تر تهیه نمود. برای مثال خانواده های اسرا، شهدا و مفقودان می توانند بلیط های ارازن تری را تهیه نمایند. همچنین معلولان، کارکنان سازمان هواپیمایی کشور و نمایندگان مجلس نیز می توانند از تخفیف بهرمند گردند.
تخفیف معلولان تنها شامل فرد معلول می شود. کارکنان هواپیمایی تنها یک بار در سال می توانند تخفیف بگیرند و این تخفیف تنها شامل خود کارمند خواهد بود. تخفیف نمایندگان مجلس نیز تنها در مسیر بین تهران و حوزه انتخابی وی اعمال می گردد. جانبازان جنگ تحمیلی نیز شامل تخفیف در خرید بلیط هواپیما می شوند.
و یک قانون بسیار مهم در خرید بلیط خارجی نیز این است که دقت داشته باشید که ممکن است هر سفری لغو گردد بنابراین از شرکت های هواپیمایی بلیط خود را خریداری نمایید که کمترین جریمه را برای بلیط لغو شده در نظر بگیرند.

بلیط خارجی

سفر با پاسپورت ایرانی

به طور کلی پاسپورت سندی برای احراز هویت شما می باشد و ویزا از طرف کشور مقصد صادر می گردد و به وسیله آن اجازه سفر به آن کشور را پیدا می کنید. شما می توانید بدون ویزا و با داشتن پاسپورت به برخی کشور ها سفر کنید. این کشور ها یازده عدد هستند که برخی از آن ها عبارتند از: مالزی، ترکیه، ارمنستان، مالدیو و گرجستان.

 

بلیط چارتری یا بلیط سیستمی؟

بلیط های سیستمی، بلیط هایی هستند که فرد امکان لغو آن ها را دارد بنابراین قیمت بالاتری دارند. اما بلیط های چارتری قابلیت لغو را نداشته و مناسب برای افرادی است که کاملا از تاریخ بلیط خود مطمئن هستند. این بلیط ها ارزان تر از بلیط های سیستمی تمام می شوند.
مزیت این بلیط همانطور که به آن اشاره شد قیمت پایین آن است. اما عیب آن غیر قابل کنسل کردن آن و یکسان بودن هزینه بلیط کودکان و بزرگسالان می باشد. لازم به ذکر است که معمولا بلیط های چارتر کمیاب هستند.

 

راه گذراندن پرواز های خارجی طولانی بدون خستگی

پرواز های طولانی می توانند بسیار خسته کننده باشند اما به هرحال در برخی مواقع اجتناب ناپذیرند. پس سوال اینجاست که چگونه با کمترین خستگی پروازهای طولانی را پشت سر بگذاریم؟ ر جواب باید بگوییم ممکن است موارد زیر برایتان مفید باشد:
• در پرواز شکلات یا غذا به همرها داشته باشید.
• صندلی وسط یا صندلی نزدیک به سرویس بهداشتی را انتخاب نکنید.
• لباس مناسب بپوشید.
• با صفحه ویدیویی مقابل خود بازی نکنید.
• سعی کنید بخوابید. ( حداقل نیمی از پرواز را بخوابید تا سفر راحت تری داشته باشید.)
• موزیک، کتاب یا فیلم به همراه داشته باشید.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد امروزه پرواز های بین المللی گسترش یافته اند. بلیط خارجی این پرواز ها را می توانید با قیمت های مختلف خریداری نمایید. روش های خریدن بلیط ها به صورت ارزان تر در این مقاله بررسی شد و شما با بهره گیری از این موارد می توانید بلیط های بسیار ارزانی خریداری کنید.
پس قبل از اقدام به خرید بلیط یکبار دیگر این موارد را بررسی نموده و تا جایی که می توانید طبق آن ها پیش بروید تا بلیط های خارجی ارزان تری خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *