بلیط هواپیما

با افزایش ارتباطات مردم جهان با یکدیگر، سفر به سراسر دنیا با اهداف کاری و تفریحی بیشتر و بیشتر شد. کم کم افراد تمایل داشتند در مسیر سفر راحتی بیشتری را تجربه نمایند؛ پس استفاده از سفرهای هوایی رونق زیادی یافت. امروزه برای سفر با هواپیما، آپشن های زیادی خواهید داشت. در این مقاله برخی از آن ها را بررسی می‌نماییم و امیدواریم پس از خواندن این مقاله قادر باشید بهتر برای خرید بلیط هواپیما تصمیم بگیرید.

 

انواع کلاس پروازی

صندلی های هواپیما دارای رده بندی های مختلف هستند که افراد می‌ توانند با توجه به امکانات یکی از این رده ها را انتخاب نمایند. بدیهی است با تفاوت امکانات قیمت بلیط ها نیز افزایش یا کاهش می یابد.

  • فرست کلاس: فرست کلاس گران ترین مدل در بین انواع کلاس های پرواز می باشد. فرد با خریدن بلیط هواپیما فرست کلاس از صندلی شخصی خود در یک اتاقک بهره می برد. وی همچنین امکاناتی نظیر تلویزیون شخصی، لپ تاپ، صندلی های اتوماتیک، سرویس اینترنت ماهواره ای و… را در اختیار خواهد داشت. از دیگر مزایای فرست کلاس می توان به منوی غذایی و کیفیت بسیار بالای غذا اشاره نمود. لازم به ذکر است که مهمانداران فرست کلاس نیز توجه بیشتری به مسافران داشته و این مسافران اولین مسافرانی هستند که از هواپیما خارج می‌شوند.
  • بیزینس کلاس: این کلاس دومین کلاس پروازی می باشد. به طور معمول صندلی های بیزینس کلاس در جلوی کلاس اکونومی و با فاصله از آن ها قرار دارد. این صندلی ها اتوماتیک و جادار می باشند، البته امکانات آن ها کمتر از امکانات صندلی های فرست کلاس است. همچنین در این کلاس رسیدگی مهمانداران بیشتر بوده و حمل و نقل این افراد به طور مستقل از سایرین از ترمینال تا هواپیما و برعکس انجام می گیرد.
  • کلاس اکونومی: آخرین و ارزان ترین کلاس پرواز، کلاس اکونومی می باشد. امکانات این کلاس محدود به چند محله و روزنامه و البته در برخی پرواز ها مانتیور جداگانه برای مسافران می باشد. همچنین به طور معمول یک مانتیور بزرگ برای مسافران بخش اکونومی وجود دارد که برنامه خاصی را پخش می نماید و مسافران می توانند آن را تماشا نمایند.

بلیط هواپیما

بلیط ارزان تر

اگر قصد پرواز با هواپیما را دارید اما حتی قیمت بلیط اکونومی هواپیما هم برایتان گران است چه می کنید؟ آیا از خریدن بلیط هواپیما صرف نظر می کنید؟ پیش از اینکه این کار را انجام دهید با ما همراه باشید تا راه خرید یک بلیط هواپیما ارزان، حتی ارزان تر از اکونومی، را به شما آموزش دهیم.

برای خرید یک بلیط هواپیما بسیار ارزان کافی است از بلیط های لحظه آخری استفاده کنید. این بلیط ها در ساعات آخر ماند ه به پرواز، به خاطر اینکه صندلی های پرواز خالی نباشند به فروش می رسند. لازم به ذکر است که امکانات این بلیط ها هیچ گونه تفاوتی با سایر بلیط ها نداشته و تنها شرط برای خرید این بلیط ها آنست که هر لحظه آماده باشید، زیرا ممکن است فقط چند ساعت مانده به پرواز یکی از این بلط ها را گیر بیاورید و مجبور باشید به سرعت خودتان را به فرودگاه برسانید.