همه چیز درباره وقت سفارت

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید در گام نخست باید برای گرفتن وقت سفارت اقدام نمایید. پیش از هر چیز باید نوع سفر خود را مشخص کنید و سپس وقت سفارت خود را اخذ نمائید. سپس فرم درخواست وقت سفارت را از سایت سفارت دریافت کرده و آن را با دقت و به‌ طور کامل باید تکمیل نمایید. پس از این باید در تاریخ مذکور به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت کشور مدنظر خود جهت گذراندن مراحل اداری مراجعه نمائید.

انواع اخذ وقت سفارت

جهت گرفتن وقت فوری سفارت سه روش ممکن است:

  1. وقت سفارت حضوری
  2. وقت سفارت اینترنتی
  3. وقت سفارت VFS

راهنمای اخذ وقت سفارت

پس از این که وقت سفارت را گرفتید باید مدارک خود را به‌صورت کامل آماده کنید. در صورت بروز نقص در مدارک، سفارت درخواست شما را قبول نخواهد کرد. این مدارک باید مهر دارالترجمه را نیز داشته باشند.
برای این کار لازم است تا کلیه مدارک خود را به دارالترجمه رسمی بسپارید تا به زبان انگلیسی ترجمه شوند. تنها راه رسمی شدن مدارک شما داشتن مهر دارالترجمه می باشد. مهر سبب می شود تا این مدارک جنبه قانونی پیدا کنند.
پس از تهیه مدارک باید در تاریخ و ساعت مشخص شده به سفارت مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل سفارت دهید. سفارت مدارک شما را بررسی می کند. پس از ارائه مدارک، هزینه صدور ویزا را هم باید پرداخت کنید.
این بررسی ممکن است بین دو تا چهار هفته زمان ببرد. پس از این سفارت پاسخ خود را به شما ابلاغ می‌کند و می‌توانید به راحتی برای اخذ ویزای کشور مد نظر خودتان به سفارت بروید. در صورتی که پاسخ سفارت منفی باشد و یا اصطلاحا شما را ریجکت کنند باید علت آن را شناسایی و سپس برطرف کنید و بار دیگر برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید.

تعیین وقت سفارت

مدارک لازم برای اخذ وقت تضمینی سفارت
  1. مدارک شناسایی شامل شناسنامه، گذرنامه، سند ازدواج، عکس سه در چهار
  2. مدارک شغلی که شامل گواهی اشتغال به کار، برگه مرخصی و … می باشد. باید این مدارک را ارائه دهید تا سفارت این واقعیت را که شما دارای شغلی می باشید و در ایران وابستگی دارید را بپذیرد و برایش باور پذیر باشد.
  3. مدارک مالی که شامل گردش حساب، تمکن مالی و … می باشند. این مدارک نشان می دهد که شما دارای وضعیت مالی مناسبی هستید و می توانید کلیه هزینه های سفر خود را بپردازید. دقت داشته باشید که کلیه این مدارک تنها برای این ارائه می شود که سفارت اطمینان داشته باشد که به ایران باز می گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *