ویزای کانادا

امروزه تمایل ایرانیان برای اخذ ویزای کانادا بیشتر از پیش شده است. چیزی که در این میان اهمیت ویژه ای دارد داشتن آگاهی قبل از اقدام برای اخذ این ویزا می باشد. با ما همراه باشید تا صفر تا صد اخذ ویزای کانادا را بررسی نماییم. پس از خواندن این مطلب با آگاهی بیشتری اقدام به اخذ ویزای کانادا می نمایید.

انواع ویزای کانادا

 • ویزای موقت کانادا
 • ویزای اقامت دائم کانادا

افراد می توانند برای اخذ هر یک از این دو ویزا به روش آنلاین و یا حضوری اقدام به درخواست برای ویزا نمایند. به گفته سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای اخذ ویزای کانادا، ثبت نام آنلاین می باشد.

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا سه دسته بندی دارد؛ ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای همراه کانادا.
ویزای توریستی برای اهداف توریستی صادر می گردد. این ویزا در حال حاضر به شکل ویزای مولتی کانادا صادر می گردد. دارندگان این ویزا می توانند تا زمانی که ویزایشان معتبر است بدون محدودیت وارد کانادا شوند و برای شش ماه در کانادا بمانند. همچنین پس از گذشت شش ماه این امکان را دارند تا برای مدت کوتاهی مثلا شش ساعت از کانادا خارج گردند تا بتوانند دوباره وارد کانادا شده و شش ماه در آن بمانند.
ویزای تحصیلی کانادا نیز به علت به روز بودن سیستم آموزشی کانادا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

سایر انواع ویزای کانادا عبارتند از: ویزای نرمال کانادا، سوپر ویزای کانادا، ویزای دانش آموزی کانادا، ویزای دانشجویی کانادا، یوزای فرصت مطالعاتی کانادا و ویزای همراه تحصیلی کانادا.
ویزای همراه تحصیلی برای والدین، همسر یا فرزندان شخصی که در حال تحصیل در کانادا می باشد صادر می گردد. افرادی که فرزندان خود را برای ادامه تحصیلی روانه کانادا یا کشور های دیگر می نمایند نگرانی هایی درمورد خوراک، وضعیت سلامتی و … فرزند خود دارند. علاوه بر آن افرادی که با فردی محصل در کانادا ازدواج می کنند تمایل دارند تا در مدت اقامت همسر خود در کانادا در کنار وی باشند. این دسته از افراد می توانند از ویزای همراه تحصیلی کانادا استفاده نمایند.

ویژگی های انواع ویزا در کانادا

ویزاهای کانادا اعم از توریستی و یا تحصیلی ویژگی ها و مزایایی دارند که در ادامه بررسی می کنیم.

ویژگی های ویزای توریستی:

 • با اخذ یوزای توریستی کانادا قادر به ورود، بدون محدودیت تعداد ورود، به کانادا خواهید بود.
 • با اخذ ویزای کانادا می توانید از تمامی مرز های زمینی و هوایی سایر کشورهای دیگر به کانادا وارد شوید.
 • اقامت در کانادا با اخذ ویزای توریستی به صورت طولانی مدت (دوره های شش ماهه) خواهد بود. همچنین همانطور که قبلا به آن اشاره شد فرد می تواند با گذشتن شش ماه، مدتی کوتاه از کانادا خارج شود و دوباره به آن بازگردد تا دوره شش ماهه بعدی شروع شود.
 • با داشتن ویزای کانادا می توانید به 25 کشور دیگر نیز بدون اخذ ویزا سفر نمایید.
 • مدت زمان اعتبار ویزا برابر با مدت زمان اعتبار پاسپورت می باشد. به این معنی که اگر اعتبار پاسپورت شما 3 ساله باشد، اعتبار ویزای شما نیز 3 ساله خواهد بود. لازم به ذکر است که حداکثر اعتبار ویزای کانادا برای ایرانیان 5 سال می باشد.

ویژگی های ویزای تحصیلی:
ویزای تحصیلی کانادا تمام ویژگی های ذ.کر شده برای ویزای توریستی کانادا را دارد و علاوه بر آن ویژگی های زیر را نیز دارا می باشد:

 • پس از اتمام تحصیلات در کانادا می توانید اقدام به درخواست اقامت دائم در کانادا نمایید. این ویژگی مخصوص تحصیل در کانادا است و شامل دوره های آموزشی کوتاه مدت نمی باشد.
 • فرد دارنده ویزای تحصیلی می تواند همزمان با تحصیلی در کانادا، اشتغال به ار نیز داشته باشد. شرایط کار در کانادا به رشته و مقطع فرد بستگی دارد.
شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

برخی از شرایط برای اخذ ویزای کانادا به صورت عمومی می باشند که عبارتند از:عدم سوء پیشینه حقوقی و کیفری، برخوداری از سلامت جسمی و ذهنی، تعهد به عدم تمایل برای کار در کانادا در مدت سفر.

سایر شرایط برای اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • تمکن مالی: تمکن مالی حالتی ایده آل دارد که عبارت است از 50 هزار دلار برای هر نفر. البته اشخاص با تمکن مالی کمتر نیز ممکن است بتوانند ویزای کانادا را اخذ نمایند.
 • تاریخچه سفری: بدین معنا که تاریخچه سفر فرد به کشور های خارجی بررسی می شود.
شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تمکن مالی: فرد درخواست دهنده ویزای تحصیلی کانادا باید قادر باشد از عهده یک سال هزینه های شهریه، اجاره منزل، هزینه های رفت و آمد، خورد و خوراک و پوشاک برآید. در صورت عدم توانایی برای پرداخت این هزینه ها فرد قادر به اخذ ویزای تحصیلی کاندا نخواهد بود.
 • ارائه پذیرش معتبر از مدرسه، کالج یا دانشگاه: فرد باید پذیرش معتبری از مراکز نام برده ارائه نماید. لازم به ذکر است که دارا بودن پذیرش به منزله توانایی اخذ ویزا نمی باشد و افراد ممکن است پذیرش را ارائه نمایند اما موفق به اخذ ویزا نشوند.

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا

برای اخذ ویزای کاری در کانادا فرد باید بدون سوء پیشینه کیفری باشد. همچنین باید پیشنهاد شغلی و دعوتنامه از سوی فرد یا شرکتی در کانادا داشته باشد. در متن دعوتنامه لازم است مراحل آشنایی کارفرما با شما و مدت زمان اقامت شما در کانادا ذکر گردد.

مدارک اخذ ویزای کانادا

مدارک لازم برای ویزای توریستی عبارتند از: فرم اطلاعات خانوادگی و طالاعات فردی، دعوت نامه رسمی (در صورت وجود)، ارائه بلیط رفت و برگشت وهواپیما و واچر هتل.
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا شامل: ارائه برنامه تحصیلی، گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت دانشجو بودن فرد)، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و آخرین ریز نمرات می باشند.
مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کانادا عبارتند از: گواهی سلامت جسمانی، گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه مکدرک زبان با توجه به ایالت انتخابی.

 

نتیجه گیری
اخذ ویزای کانادا با اهداف مختلفی صورت می گیرد. هر فرد لازم است پیش از قدام برای اخذ ویزای کانادا هدف خود را مشخص نموده و مدارک مورد نیاز را جمع آوری نماید. لازم به ذکر است که در صورتی که قصد ویزای کانادا را دارید می توانید این کار را به کارگزاران ویزا واگذار کرده و یا خودتان با داشتن اطلاعات کافی اقدام به اخذ ویزا نمایید.

جهت اخذ ویزای کانادا تضمینی با ما تماس بگیرید: 02122908161

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *